top of page
חיפוש
  • תמונת הסופר/תשירלי גרייפנר

אז איך בכלל יוצאים לדייטים בתקופת הקורונה?

אלה זמנים מוזרים לרומנטיקה ודייטינג. נגיף הקורונה הפך את עולם ההיכרויות על פיו. עבור רווקים ורווקות רבים, ההסגר והבידוד גרמו לעצירה בתקווה לחיי זוגיות.


בהתחשב ביכולת ההדבקה המהירה של הנגיף, והעובדה שמסתמן שמקומות בילוי יישארו סגורים עוד שבועות או חודשים רבים גם אחרי שנחזור לצאת מהבית, אנשים שמחפשים זוגיות, נתקלים בבעיה.


מה עושים כשאי אפשר לצאת לדייט בבר או במסעדה. איפה נפגשים כשסרט לא בא בחשבון ואין הופעות. אפילו דייט ראשון אצל מגדת עתידות בשביל לבדוק איתה אם יש טעם לדייט נוסף לא ממש מתאפשר (כן, זה קורה באמת. חפשו על זה בגוגל).עולם הדייטים החדש


איפה שיש רצון, יש יכולת. בשבועות האחרונים עולם הדייטים משתנה בזריזות בשביל להתאים את עצמו למציאות החדשה. השימוש באפליקציות ההיכרויות צומח, אנשים פעילים יותר ברשתות חברתיות ומדברים יותר בצ'אטים, ויציאה לדייט וירטואלי הפכה לדבר מקובל.


כן, אנשים רבים יוצאים לדייטים ווירטואליים כחלופה לדייט "הקלאסי". ולמרות שלכאורה נראה שמדובר בפשרה, האמת שיש בדייט וירטואלי יתרונות רבים שהופכים אותו לחלופה זמינה ומצוינת.


יותר אינטימיות


כן, נכון. זה לא טעות בכותרת. דייטים ווירטואליים יכולים לייצר יותר אינטימיות. אמנם, רב האנשים מחברים אינטימיות עם מגע פיזי, אבל אינטימיות לא חייבת להיות כרוכה בסקס או במגע.


בדייטים קלאסיים יש הרבה הסחות דעת - האוכל, המקום בו אתם נמצאים, המוסיקה, האלכוהול, חברים שאתם פוגשים במקרה באותו המקום.


בדייטים וירטואליים האינטראקציה היא העיקר. הפוקוס הוא על להכיר את הצד שני. בשיחה כזו יכולה להתפתח אינטימיות חווייתית. היא נותנת לכם את אפשרות להכיר אחד את השני באמת – תחומי עניין, דברים שאתם אוהבים, פחדים, חוויות, ועוד ועוד.


פחות לחץ ויותר זרימה


דייטים קלאסיים הם לא תמיד דבר פשוט. הדילמות שנתקלים בהן, במיוחד בדייט ראשון, יכולות להיות מורכבות.


לאן נצא? סרט זה נחמד אבל לא מדברים. מסעדה זה רומנטי אבל מה אם יתקע משהו בשן. בר זה כיף, אבל איפה מוצאים בר שהוא גם שקט מספיק וגם רועש מספיק וגם ריק מספיק וגם עמוס מספיק בדיוק לדייט. האם הוא מגיע לאסוף אותך או שנפגשים שם. האם הוא צריך להתעקש לשלם או שהיא צריכה להציע להתחלק. והדילמה הגדולה מכל – מה לגבי הנשיקה בסוף הדייט.


בדייטים ווירטואליים – אין את המורכבות הזו. לא צריך לאסוף מהבית. לא צריך להציע לשלם. לא צריך לנסות לנשק ולגלות באיחור שאתה לא קורא את הסימנים נכון או שזה מוקדם מדי. אפילו לא צריך להחליט מה ללבוש (לפחות לא בחלק התחתון של הגוף).


פשוט שני אנשים, שיושבים כל אחד במקום הנוח להם ביותר (בבית), ומדברים. פשוט נחמד ואמיתי.

וגם אם מגלים שהדייט לא מתקדם וזה ממש לא מה שאתם מחפשים בבן / בת זוג, אפשר לסיים את הדייט בזריזות ובקלות. להגיד לצד השני שזה היה נחמד וזה פחות מה שאתם רוצים וזהו. בלי להזמין חשבון ובלי הנסיעה המשותפת הביתה.


לא צריך דייט שני


למעשה, כל העניין הזה של "לספור דייטים" הופך לפחות רלוונטי. דייטים דיגיטליים מסוגלים להתרחש בתדירות גבוהה יותר מדייטים קלאסיים, בעיקר כי הדייט הוא לא אירוע שצריך זמן רב להתכונן אליו.

אפשר לדבר כמה דקות בבוקר (רק בשביל להגיד בוקר טוב), ולקבוע לאכול צהרים ביחד בעוד כמה שעות. ואם באמצע "הדייט" פתאום צריך לקום ולעשות משהו אחר (כמו סיבוב עם הכלב שעומד ליד הדלת ומביט בך בציפייה), אז אין בעיה לנתק ולדבר מאוחר יותר.


כאמור, פחות לחץ ויותר קלילות.


חוויה חדשה


אני נפגשת לא אחת עם רווקים ורווקות שדי נואשו מעולם הדייטים הקלאסי. הם מרגישים שזה לא עבורם. זה יכול לקרות למשל אצל אנשים שהתאכזבו פעמים רבות מדי כשהצד שני הודיע שהוא לא מעוניין, או אצל אלו שמרגישים שהם לא מצליחים להביא את עצם לידי ביטוי בדייטים, וגם אצל רווקים מבוגרים ומבוגרות שמרגישים שאין להם כבר כוח לכל המאמץ הזה.


הדייט הווירטואלי מייצר חוויה חדשה, קלילה יותר ונוחה יותר עבור רבים. היא יכולה לתת לאנשים שכבר נואשו, הזדמנות לחזור ובענק.


רעיונות לדייטים ווירטואליים


אל תטעו לחשוב שדייט וירטואלי חייב להיות שני אנשים "שמראיינים" אחד את השני בווידאו. דווקא הדייטים האלה פותחים המון מקום ליצירתיות.


אפשר למשל לקיים שיחת ווידאו שכל אחד מהצדדים עם כוס יין ובאווירה נעימה. או לראות תוכנית טלוויזיה ביחד, כל אחד בבית שלו, ולדבר תוך כדי על מה שמעניין (ולצחוק יחד כשמשהו מצחיק קורה). בכלל, זה שאתה מכניס מישהו הביתה (דרך שיחת הוידאו הווירטואלית), מאפשר לך לשתף יותר – למשל להכיר לו את הכלב שלך, או אפילו דברים טיפשיים אבל חמודים כמו הספל האהוב שבו את שותה קפה בבוקר.

למתקדמים – אפשר גם להכין ארוחת ערב ביחד.


אהבה בימי קורונה


אמנם הקורונה מכריחה אותנו לשמור מרחק, אבל זה לא אומר שאנחנו לא יכולים להיות קרובים. בעידן בו אנחנו נדרשים להתאים את עצמנו למציאות חדשה, כדאי לא לפחד מהכרויות וירטואליות ולראות דווקא את היתרונות הרבים שבהן. תתפלאו כמה קרוב תוכלו להגיע לאדם בדרך זו, וכמה חזק יכול להיות הקשר.

268 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

Comentarios


bottom of page