חיפוש
  • שירלי גרייפנר

זו הסיבה ללמה הוא נסוג אחורה כשאת ממש ממש רוצה אותו

את פוגשת בחור ומרגישה את הקליק הזה. הכימיה מדהימה וכיף לך. אתם יוצאים לדייט נוסף ואת לא מפסיקה לחייך. אחרי הדייט השני, את מתחילה כבר ממש להתרגש. זה נראה מבטיח. את חושבת לעצמך שיכול להיות שהוא האחד בשבילך. גם כשאתם לא יחד אתם מתכתבים ומפלרטטים, יוצאים לעוד כמה דייטים, והכל ניראה נפלא. ואז, בבת אחת, משהו משתנה.

הוא מתחיל להתרחק, מפסיק לסמס, ומפסיק ליזום. כשאת פונה אליו לוקח לו שעות או אפילו ימים עד שהוא מגיב (וכן, הוא ראה את ההודעה או את השיחה). הוא פשוט דוהה עד שנעלם.


במקרים אחרים, התהליך הרבה יותר מיידי, הוא בבת אחת נעלם כמו רוח רפאים ואפילו לא מגיב כשאת פונה אליו.


ואת? נשארת המומה ומבולבלת ולא מבינה מה קרה.


אז למה בעצם זה קורה?


להתנהגות שלו יש סיבה. אבל לא תמיד יהיה לך קל לזהות אותה.


הדייטים הראשונים עם הבחור סובבים סביב הרצון להכיר, להתחבר ולעשות כיף. ובאמת כיף לך. את חוזרת הביתה עם חיוך. אחרי כמה פגישות נהדרות כאלה, רוב הנשים לא יכולות שלא להתרגש מהפוטנציאל ומתחילות לדמיין לאן הקשר יכול להגיע. ומהר מאוד הדימון מתפתח לפנטזיה.


הבעיה מתחילה כשהפנטזיה שבנית היא נפלאה כל כך שפתאום את מתחילה לפחד לאבד אותה.


וכשזה קורה, את כבר לא נמצאת "בכאן ועכשיו". את מפסיקה להיות ממוקדת במציאות הנוכחית. חלק ממך כבר חי את הפנטזיה הזו ואת הופכת להיות מחוברת רגשית אליה. ואין מה לעשות, את לא יכולה להימנע מלהיות לחוצה שאולי היא תעלם. וכאן, בנקודה הזאת, הפחדים שלך וחוסר הביטחון שלך צצים ומחלחלים, מבלי שתרצי, לאינטראקציה שלך עם הבחור.


את מנסה להיות רגועה וזורמת, אבל בראש שלך את חושבת על דרכים להפוך את מערכת היחסים הלא מוגדרת, שעדיין בחיתוליה, למערכת יחסים רצינית ויציבה.


הדייט הבא


מיד ברור שמשהו כבר השתנה. זה כבר לא קל וטבעי. את כבר לא קלילה וטבעית.


המחשבות והפחדים שלך תופסים את מקומם ואת מתחילה לקיים אינטראקציה איתם ולא עם האדם שנמצא מולך. במקום לנסות להמשיך ולהכיר אותו, את כל הזמן בוחנת את ההתנהגות שלו כלפיך ואת הדברים שהוא אומר. את עסוקה בלתת משמעות לכל תנועה או מילה ומנסה לפרש מזה מה הוא מרגיש כלפייך ואיך הוא רואה את הקשר. את בעצם בוחנת האם את מתקרבת או מתרחקת מהמטרה שלך להיות במערכת יחסים רצינית איתו.


כיוון שאת ממוקדת בפנטזיה, הבחור שאת איתו מפסיק להיות מרכז תשומת הלב שלך. הוא הופך להיות שחקן בתסריט שאת בונה. הוא דמות עם תפקיד מוגדר מראש.


הוא מצידו, לא יודע להסביר למה, אבל הוא מרגיש שמשהו בדייט שלכם שונה. מרבית הגברים יכולים לחוש באופן אינטואיטיבי אם בחורה רוצה אותם בשביל מי שהם, או רק כאמצעי למלא חלל.


נשים מנגה אבל מאיפה לעזאזל הגברים?


גברים בדרך כלל לא פועלים כך,ולכן קשה להם להבין מה הפך את הבחורה השמחה והמגניבה הזאת שהוא הכיר לבחורה שמגיבה באופן אמוציונאלי לכל דבר ושניראה שהיא רק מחפשת אחר דברים שיתנו לה תחושת ביטחון. בשלב הזה, במקום שהוא ירגיש שהוא מתחיל להתחבר אלייך, הוא מרגיש שאת מנסה להשיג ממנו משהו.


תחשבי על איך את מרגישה כשמישהו ניגש אליך ומנסה למכור לך משהו. האינסטינקט הראשוני שלך הוא בדרך כלל להסגר ולהתרחק ממנו. לא משנה כמה הוא נחמד וידידותי, את מרגישה שאי אפשר לסמוך עליו ועל מה שהוא אומר כי מאחורי כל דבר מסתתרת אג'נדה. את יודעת שהוא רוצה ממך משהו.


כך בדיוק מרגיש הבחור איתו את יוצאת.


אפשר גם אחרת


תופעת הפנטזיה והלחץ אצל נשים רבות נובעת בעיקר מחוסר תחושת ערך עצמי וחוסר היכולת להיות מאושרת מבלי להיות תלויה בדבר.


הפחד לאבד את מה שעדיין לא באמת שם, נוצר לאור העובדה שנשים רבות מרגישות שמערכת היחסים מגדירה אותן, הן תלויות בקיומו של בן זוג. אם אני לבד – לא טוב לי.


יותר מדי נשים טועות לחשוב שזוגיות היא הפתרון, שזה מה שיהפוך אותך לשלמה ומאושרת. אם את סובלת מחוסר ביטחון, דימוי עצמי נמוך או חוסר תחושת ערך, אל תטעי לחשוב שזוגיות תהיה התרופה לכך.


אם את פשוט נהנית מהחיים, מעריכה את עצמך באמת, יהיה כיף להיות לידך, יהיה כיף לצאת איתך ולבנות איתך קשר, הוויב שלך יהיה אחר.


כשטוב לך באמת עם מי שאת – את משדרת את זה. הוא וכל הסובבים אותך מרגישים את זה.


כמובן שזה שטוב לך עם עצמך לא אומר שכל דייט יהפוך למערכת יחסים מדהימה. לפעמים שני אנשים יכולים להיות מאושרים ומרוצים בחייהם ופשוט לא להתאים. אי אפשר לכפות או ליצור התאמה. גם אי אפשר להתעלם ממנה. אם אתם לא מתאימים, בסופו של דבר זה יעלה לפני השטח ומערכת יחסים לא תוכל להמשיך ללא התאמה בסיסית.


האסטרטגיה המנצחת כשמדובר באהבה היא להביא את האני הטוב ביותר שלך ולא להיות לחוצה וללחוץ על הקשר. במקום זאת, תסמכי על זה שאם זה נכון זה יסתדר, ואם זה לא את תהיי חופשיה להתקדם לעבר מישהו שהוא ההתאמה הנכונה עבורך.


ההכרה בכך שאת לא זקוקה לגבר בכדי להיות הגרסה הטובה ביותר של עצמך היא המפתח. מערכת יחסים טובה עם עצמך היא הבסיס למערכת יחסים טובה איתו.


תזכרי, הדרך הטובה ביותר למשוך אליך אהבה היא קודם כל לאהוב את עצמך.

159 צפיות0תגובות

כל הזכויות שמורות. שירלי גרייפנר - ייעוץ זוגי ואישי.