top of page
Shirli Grayfner.png

יועצת זוגית ואישית ומטפלת בתת-מודע

ייעוץ אישי

ייעוץ אישי

חלק גדול מעבודתי הוא לעזור למטופלים לזהות את הערכים והאמונות שלהם על החיים, על עצמם ועל מערכות יחסים ולפתח הבנה של האופן שבו העבר שלהם, הערכה העצמית שלהם, הדימוי העצמי והערך העצמי שלהם השפיעו על תחומים שונים בחייהם. העבודה יחד מתמקדת בטיפול באותם גורמי ההשפעה בשביל לייצר שינוי משמעותי. כי אפשר אחרת.

תהליך הייעוץ האישי שנעבור יחד נוגע במגוון רחב של נושאים רגשיים והתנהגותיים: חוסר ביטחון, חוסר הערכה עצמית, חוסר אהבה עצמית, דימוי עצמי נמוך, תחושה של תקיעות, חוסר מימוש עצמי וההרגשה ש- "שום דבר לא מצליח לי", חוסר יכולת לפתח קשרים, להיכנס לזוגיות או להחזיק בה, נטייה להתמקד בשלילי, התפרצויות זעם, ועוד.

לעיתים קרובות שינוי יכול להרגיש בלתי אפשרי. אתה עלול להיות מותש רגשית, מבולבל, ואולי אפילו קצת חסר תקווה. זה מובן וזה גם בסדר. אני כאן בשביל להראות לך שאפשר לייצר שינוי משמעותי וחיובי ושיכול להיות טוב.

בנוסף אני מאמינה כי יחסים בריאים ומאושרים הם חלק הכרחי בחיינו, בין אם מדובר במערכת יחסים זוגית, חברית, משפחתית או מקצועית. כיצורים חברתיים, אנו משגשגים כאשר אנו מרגישים מחוברים, נתמכים ואהובים על ידי האנשים שהכי קרובים אלינו. אבל כדי שנוכל לקיים את היחסים שאנו רוצים עם מישהו אחר, עלינו קודם כל להיות במערכת יחסים טובה עם עצמנו.

ייעוץ זוגי

ייעוץ זוגי

חלק מהזוגות מגיעים אליי כאשר מערכת היחסים שלהם בשפל, כמאמץ אחרון לפני פירוק, לחלק יש קשר חזק, אבל נמצאים במצב של משבר, עוברים תקופה קשה, ומחפשים עזרה והדרכה כיצד לנווט. חלק מהזוגות מתגעגעים לזוגיות, לחברות ולתחושת הקרבה שהייתה להם בהתחלה. ויש חלק שאפילו לא זוכרים שפעם הם היו קרובים. 


אין זוג שהוא חסין בפני אתגרים. זוגות לפעמים מוצאים את עצמם תקועים באותו הריב או הוויכוח שוב ושוב במעגל שאינו נגמר. ריב אשר מתעצם ולבסוף מוביל לתקופות ארוכות יותר של כעס, טינה והתנתקות כללית. 


הגעה לייעוץ זוגי הוא צעד גדול. הוא מגיע מתוך הבנה כי הקשר שלכם חשוב לכם. זוהי ההבנה כי אתם לא יכולים לפתור את כל הקונפליקטים בעצמכם. זהו פתרון הכרחי עבור אלה שרוצים להגן על היחסים שלהם מפני הידרדרות נוספת, כאב לב ואולי אפילו פירוק. אם הגעתם למצב של הסלמה משמעותית עד כדי נתק ופרידה, תהליך הייעוץ יכול להיות הדבר היחיד שיציל את הקשר וימנע נזק בלתי הפיך.


כאשר אני עובדת עם זוגות, המטרה שלי היא ליצור אווירה של ביטחון ופתיחות – ולדבר על הכל. זוגות רבים בפגישות שלנו יגידו לבן הזוג שלהם דברים כמו "מעולם לא ידעתי את זה ..." או "אתה אף פעם לא אמרת לי את זה קודם ...". משפטים אלה נפוצים והם מעידים על כך שבני הזוג לא הרגישו בטוחים לומר דברים מסוימים לבן\בת הזוג שלהם מחוץ למפגשים, או שהם ניסו להגיד את הדברים האלה אבל הצד השני לא היה במקום של הקשבה. ללא קשר לסיבה, המטרה בתהליך הייעוץ היא לזהות את הבעיה האמתית והשורשית שמובילה לריבים ולוויכוחים בין בני הזוג ולטפל בה. 


לעיתים אחד מבני הזוג חושש שמערכת היחסים היא מעבר לכל תיקון וששום דבר לא יוכל לעזור. אך תהליך הייעוץ הזוגי מוכיח שוב ושוב כי אם אתם, בני הזוג, מחויבים לעבודה, הכל אפשרי. אני מאמינה שעם רצון ועבודה קשה כל בן אדם יכול להשתנות.


התהליך יעיל ביותר כאשר שני בני הזוג נוכחים ומוכנים לעבוד. אבל במצב בו הצד השני מסרב להצטרף אל תהליך הייעוץ הזוגי, ניתן להשפיע על מערכת היחסים, לשפר אותה ולהוביל לשינוי גם באמצעות עבודה פרטנית. במפגשים האישיים, יוכל בן הזוג להבין מה הוא מביא לקשר, ומה הוא יכול לשנות ולעשות בשביל לשפר את התקשורת והדינמיקה הכוללת של הזוגיות. פעמים רבות, כאשר אחד מבני הזוג עושה שינויים ניכרים, קל יותר לצד השני להכיר בתרומתו לבעיה ואף להצטרף לפגישות.


אני כאן כדי לתת לזוגות תמיכה, הכוונה וכלים מעשיים כדי להפוך את היחסים שלהם לטובים יותר ומאושרים יותר. תכליתו של התהליך הוא לעזור לזוגות לחוות זוגיות איכותית, מעצימה, והרבה יותר מספקת.

טיפול בתת-מודע

טיפול בתת מודע

תת-המודע הוא ספרייה בה אנחנו מאחסנים זיכרונות, מחשבות, רגשות, ואמונות. הוא "מאחורי הקלעים" שלנו. ולמרות שאנחנו לא מודעים אליו במלואו, הוא האחראי על דפוסי ההתנהגות שלנו וממנו באות האמונות שיכולות לקדם או לעכב אותנו, ומשפיע במידה רבה ומהותית על הרגשות והפעולות שלנו. תת-המודע מושתת על חוויות החיים ובעיקר על חוויות הילדות.

הדברים המאוחסנים בתת-מודע הם אלו שבונים את מערכת האמונות הקובעת את פעולותינו. כאשר מערכת אמונות זו היא רעילה או בעלת ערך עצמי נמוך, תת המודע הופך להיות מגרש משחקים לתהליכים של הרס עצמי. במילים אחרות, המודע שלך יכול לעשות הכל "נכון" - הגדרת מטרות, קביעת תוכניות, אפילו לבצע כל יום פעולה לקראת התקדמות למטרה שהגדרת מראש. עם זאת, אם תת-המודע שלך לא מסונכרן ("לא באותו עמוד") עם התהליך המודע, תמשיך לבחור לעשות פעולות לא נכונות שיחבלו ביכולת שלך להתקדם.

יצירת תיאום בין המחשבות העמוקות שיש לך על עצמך, על העולם, על החוויות שלך על האנשים שסביבך אל מול המטרות שלך בחיים הוא חיוני כדי להשיג מסגרת רגשית והתנהגותית מאוזנת.

על ידי טיפול בתת-מודע והוצאת ההשפעה המתמשכת של אירועי העבר המטרידים, החסימה משתחררת, הריפוי מתרחש, והשינוי הוא אוטומטי. הטיפול מוביל להשרשת הידיעה שאתה מסוגל להשיג את הדברים אותם אתה רוצה, וחשוב יותר, כי מגיע לך להגיע למקום אליו אתה שואף. הרגלים שליליים ורגשות כואבים מוחלפים על ידי פעולות חיוביות ורגשות של רווחה.

יצירת קשר

ההודעה נשלחה בהצלחה! :)

  • Black Facebook Icon
bottom of page